Canvas, modder en dromen

Canvas, Modder en Dromen

Op 12 april vindt de opening plaats van Canvas, Modder en Dromen. Het gaat hierbij om een expositie van ‘Beeldend Duo Tamar Rozenblat en Ramaz Goiati’ in Open Ateliers Zuidoost, Galerie Kruitberg. De opening begint om 15.00 uur met een inleidend woord van Laila Meliani en een cheografische performance door Monique Duurvoort.

Tamar Rozenblat en Ramaz Goiati wonen ongeveer 30 jaar in Amsterdam Zuidoost en werken sinds 12 jaar o.a. vanuit hun atelier in Kruitberg. Hoewel hun kunst zich richt op universele thema’s biedt de ziel en het ritme van Zuidoost hun de vrijheid om te creëren, zich te verbinden met hun innerlijke wereld en nieuwe lagen van het bestaan te verkennen.

Ze werken ieder los van elkaars concepten maar vaak is er toch een non-verbale verbinding die te lezen is in hun werken. Binnen Open Ateliers Zuidoost vinden zij hun thuisbasis waar kruisbestuiving plaatsvindt met zowel vakgenoten als bewoners. Open Ateliers Zuidoost biedt hen een podium om hun werken te tonen.

Deze expositie laat zien hoe zij zich door de jaren heen als kunstenaars hebben ontwikkeld. Meer info: www.tamarrozenblat.nl en www.ramazgoiati.com

De expositie Canvas, Modder en Dromen is te bezoeken tot en met 11 mei 2025. Bezoektijden: vrijdag, zaterdag, zondag: 14.00-18.00 uur en op afspraak via connect@oazo.nl

Locatie:
Galerie Kruitberg
Kruitberg 1003a
1104 CA Amsterdam

De galerie is gelegen naast metrostation Kraaiennest en daardoor goed te bereiken met het openbaar vervoer.

«

nextthursday

Next Thursday!

Voor iedereen die liever ideeën uitwisselt dan visitekaartjes verzamelt: kom naar Next Thursday! Een open en ontspannen ruimte voor goede gesprekken en spontane ontmoetingen.

Next Thursday is een maandelijkse meet-up waar mensen welkom zijn om een hapje en een drankje te doen en plannen uit te wisselen. Het is een netwerkborrel die wat informeler is dan een reguliere netwerkborrel. Zonder zeepkist, zonder visitekaartjes. Puur met elkaar in gesprek over innovatieve concepten.

Er is geen vast programma maar volop ruimte om ideeën te delen en plannen te smeden – samen bepalen we de invulling van Next Thursday @ OBA Next Hub Kraaiennest

Wanneer:
Elke laatste donderdag van de maand
Tijd:
16:00 – 18:00
Waar
OBA Next Hub, bij Metrostation Kraaiennest
Voor wie:
Iedereen die zich bezighoudt met maatschappelijke thema’s in Amsterdam – buurtbewoners, sociale initiatieven, gemeente, denkers en doeners.

Aanmelden is niet nodig. Loop gewoon binnen.
Met vragen ga je naar: oba.nl/next.

See you Next Thursday!

«

Vogel excursie

Vogelexcursie!

Het Gaasperpark is een fijne plek voor vogels. Maar welke vogels vind je daar en hoe klinken ze? Dat ontdek je tijdens de Vogelexcursie op 12 april. Maak tijdens ’24 uur Zuidoost’ een vroege ochtend- of avondwandeling en hoor de mooiste vogels zingen. Met een beetje geluk zie je ze ook.

24 uur Zuidoost is onderdeel van 24 uur Amsterdam. Het is dé manier om de stad op een nieuwe manier te ervaren. Of het nu Oost, West, Noord, Zuid of Zuidoost is, neem een kijkje bij de 24 uur-evenementen bij jou in de buurt en verken je stad.

Broedseizoen
De Vogelexcursie in het Gaasperpark begint al vroeg want vogels maken vooral vroeg in de ochtend veel geluid. Dat doen ze omdat het nu broedseizoen is. Dat betekent dat mannetjes extra hard hun best doen om vrouwtjes aan te trekken. Een mooie tijd om vogels te horen zingen dus.

Praktische informatie
• Datum: 12 april 2025
• Deelname: vanaf 10 jaar
• Tijd: 06:30 – 09:00 & 18:30 – 21:00
• Vertrekpunt: Metro Gaasperplas
• Neem een verrekijker en geschikte schoenen mee
• Aanmelden verplicht via deze link

Verbreed je horizon tijdens 24 uur Zuidoost
Leer skateboarden, ga op vogelexcursie, krijg duurzame tips en tricks, volg één van de vele workshops en bekijk de buurt door de ogen van jong talent. Duik in de geschiedenis van Zuidoost, test je kennis van dit stadsdeel, ontmoet buurtgenoten en probeer streetfood van over de hele wereld. Beleef, proef en voel de energie van Zuidoost 24 uur lang. Verbreed je horizon tijdens 24 uur Zuidoost op 12 april.

Meer informatie over 24 uur Amsterdam: https://www.iamsterdam.com/uit/24uur-amsterdam


«

Kleiklooster

24 uur Zuidoost

Verbreed je horizon tijdens 24 uur Zuidoost op 12 april. Leer skateboarden, ga op vogelexcursie, krijg duurzame tips en tricks, volg één van de vele workshops en bekijk de buurt door de ogen van jong talent. Duik in de geschiedenis van Zuidoost, test je kennis van dit stadsdeel, ontmoet buurtgenoten en probeer streetfood van over de hele wereld. Beleef, proef en voel de energie van Zuidoost 24 uur lang.

24 uur Zuidoost is onderdeel van 24 uur Amsterdam. Het is dé manier om de stad op een nieuwe manier te ervaren. Of het nu Oost, West, Noord, Zuid of Zuidoost is, neem een kijkje bij de 24 uur-evenementen bij jou in de buurt en verken je stad.

Kleiklooster
Het Kleiklooster is een moderne kerk in de flat Kleiburg, hartje Bijlmer. Kom gezellig langs, doe mee met de Bijlmer Pubquiz, test je kennis van de buurt of speel één van de vijftig andere spelletjes.

Neem een lekkere kop koffie, proef het lokale Kleiburg- kloosterbier of brand een kaarsje in de kapel. Ook voor een goed gesprek, bezinning en contact met andere mensen kun je altijd binnenlopen. Zo ook tijdens 24 uur Zuidoost op 12 april 2025.

Kleiklooster 24 uur Zuidoost
Datum:
12 april 2025
Locatie: Kleiburg 29A,
1104 EA Amsterdam

Tijd inloop: 13:00 – 18:00
Tijd Bijlmer Pubquiz: 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00

Meer informatie over 24 uur Amsterdam: https://www.iamsterdam.com/uit/24uur-amsterdam

«

Muziek

Beleef Peutermuziekpret

Laat je peuter, kleinkind of oppaskindje kennis maken met verschillende instrumenten, van gitaar, zang tot aan percussie. Met de docent maakt je peuter een bijzondere muzikale reis. Er wordt muziek gespeeld en liedjes gezongen, samen met de papa’s, mama’s, ooms, tantes, oppas, oma’s of opa’s.

Verschillende instrumenten komen aan bod. Op deze wijze kan je kind op een laagdrempelige wijze in aanraking komen met verschillende klanken en ritmes. De kinderen leren verschillende klanken te herkennen, mogen de instrumenten aanraken en leren liedjes.

Elke dinsdagochtend van 10:00 tot 11:00 uur
De Morgenster, adres: Holendrechtplein 42.

Elke vrijdagochtend van 10:00 tot 11:00 uur
B! Music School, adres: Heesterveld 35c.

Interesse? Geef je nu op via info@bmusicschool.nl of bel naar 06-24652453. Voor meer informatie zie: https://www.bmusicschool.nl/peuterles

«

750 jaar Amsterdam

Funrun op de ring

Op zaterdag 21 juni is het feest. De 750ste verjaardag van Amsterdam wordt op deze langste dag van het jaar gevierd. Het festival gaat in de ochtend sportief van start met een 7,5 kilometer Run op de Ring A10.

De hardlooproute start vanaf knooppunt Middenmeer (S113) en gaat via een korte lus over de A2 naar de feestelijke finish ter hoogte van de RAI (S109). Voor deze Funrun geldt als belangrijkste uitgangspunt; meedoen is belangrijker dan winnen! 

Op de hoogte blijven van de Funrun? Meld je dan aan via deze link 

«

Nieuwjaarsreceptie Zuidoost 25

Nieuwjaarsreceptie

Stadsdeelorganisatie Zuidoost wenst je een heel gelukkig en gezond 2025 toe. De leden van het dagelijks bestuur en de stadsdeelcommissie willen je graag op vrijdag 24 januari de hand schudden en met je in gesprek. De receptie begint om 19:00 uur.

Programma:
18:45 uur Inloop
Ontvangst door leden van het dagelijks bestuur en de stadsdeelcommissie.
DJ – de bar is open.

19:10 uur Speech
Namens het dagelijks bestuur spreekt Tanja Jadnanansing.
Namens de stadsdeelcommissie spreekt Claudia Esajas.

19:15 uur Diverse optredens
Ontmoet elkaar onder het genot van muziek, een hapje en een drankje.

20:00 uur Muziekband uit Zuidoost
21:00 uur DJ
21:30 uur Einde van deze Nieuwjaarsreceptie

Locatie
Stadsloket
Begaande grond, Anton de Komplein 150

Website gemeente: http://www.amsterdam.nl/stadsdelen/zuidoost

«

Southeast-Community-Choir

Zing mee!

Houd je van samen zingen en performen, van afro, pop, gospel tot opera? Woon je in (de buurt van) Amsterdam Zuidoost? Zing dan geheel kosteloos mee in het Southeast Community Choir. Maak op 8 en 15 januari kennis met de kracht van muziek en het plezier van samen zingen.

Southeast Community Choir is voortgekomen uit een pilotproject van Nationale Opera & Ballet en B! Music School (B!MS). Er worden wekelijks koorzang workshops gegeven onder begeleiding van professionele muziekdocenten.

Informatie voor de zangworkshops:
Leeftijd: Alle leeftijden
Wanneer: 8 & 15 Januari 2025
Tijd: 19:00 – 21:00 uur
Locatie: ZOJazz Stage – Repetitiehuis,
Bijlmerplein 888, Amsterdam
Kosten: gratis

Wil je meedoen? 
Bel 06 24652453 of mail naar info@bmusicschool.nl
Meer informatie: https://www.zojazzstage.com/events/

«

lichtkunstwerken

Nieuwe lichtkunstwerken

Om het jubileumjaar extra in het licht te zetten, schenkt de City of Amsterdam vijf unieke lichtkunstwerken aan de stad. Deze kunstwerken worden in 2025 gerealiseerd en brengen niet alleen een feestelijke sfeer, maar versterken ook de veiligheid en levendigheid van hun omgeving.

Wat deze kunstwerken extra bijzonder maakt, is de nauwe samenwerking met buurtbewoners. Zo ontstaan ontwerpen die niet alleen de locaties verrijken, maar ook echt iets betekenen voor de mensen die er wonen en werken.

De kunstwerken worden geplaatst op de volgende locaties:
📍 F.A. Warnerspad (tussen Duivendrecht en het ArenA-gebied): Angelo Bonello uit Italië maakt een kunstwerk dat perfect aansluit bij de drukte en levendigheid van dit gebied.
📍 Meester Bouhuijstunnel (Weesp): Het Amsterdamse collectief Taartrovers betrekt maar liefst 60 schoolkinderen uit Stadsgebied Weesp bij het ontwerpen van een speelse, sprookjesachtige creatie.
📍 Wildemanbuurt (Nieuw-West): Yasser Ballemans werkt samen met de buurtbewoners in een mobiele smederij aan een speels en interactief kunstwerk.
📍 Hatostraat (onder de A10 bij Sloterdijk): De Duitse kunstenaar Christoph Hildebrand geeft deze doorgang een futuristisch en dynamisch karakter.
📍 Nieuwe Purmerweg (Noord): Kunstenares Titia Ex gaat in gesprek met vrouwen en meisjes over hun plek in de openbare ruimte. Dit resulteert in een kunstwerk dat kracht en verbinding uitstraalt.

De kunstenaars zijn geselecteerd door curator Isabel Nielen van het Amsterdam Light Festival en een speciaal projectteam. Samen brengen ze een mix van internationale allure en lokale betrokkenheid naar de stad.

Meer lezen ➡️ https://lnkd.in/d9Qqy32Q

«