Kun je je verleden echt achter je laten?
In Runner onderzoekt Patrick Ribeiro of je je verleden echt achter je kunt laten, ook als daar daden in zitten die je jezelf moeilijk vergeeft. Met spoken word, drill, gedichten en straatgeluiden als sounddecor wordt het bestaansrecht van een tweede leven bevochten.
Hoogvliet Rotterdam eind jaren ’90. Door een samenloop van omstandigheden vindt een jonge jongen zijn thuis op straat. Daar vindt hij gelijkgestemden: een uniforme groep, onkwetsbaar door het motto ‘samen sterk en allen voor één’. Tussen de eindeloze flatgebouwen wordt dit de arena van zijn bestaan. Totdat hij verliefd wordt. Een oorlog ontketent in hem. Hij voelt grote weerstand om zich over te geven aan dat wat nieuw is, mooi kan zijn, maar waarvan hij de consequenties verre van overziet. Het vraagt van hem afstand te nemen van alles wat hij tot dan toe geleerd heeft.
Met Runner maakt Patrick een urgente voorstelling waarin hij theatrale poëtische teksten combineert met explosieve muziek van componist en percussionist Jornt Bras.
Gegevens
Wanneer
20 november 2025
Locatie
Bijlmer Parktheater
Anton de Komplein 240
1102 DR Amsterdam



