Achter de school, op het braakliggende stuk tot aan de grote weg, is de bouw van een groot parkeerterrein gepland. Dat betekent dat de speelplek van Ayla, haar schoolgenoten en de andere kinderen uit de buurt verdwijnt.
Ayla is boos, net als haar vader en samen maakten ze een filmpje. Dat ging viral en #groeizelfop werd een hit. Maar nu voelt de wethouder zich bedreigd en zijn er best veel ouders boos. Nogal kinderachtig natuurlijk. Maar de directeur vond het tijd voor een volwassen gesprek. Van harte welkom. Wat mogen volwassenen kinderen opleggen? Komt wijsheid met de jaren? Wat leer je af als je ouder wordt? Wat is de schuld van je ouders? Mag je je kind domme dingen laten denken? Wanneer ben je volwassen?
“Ik wil kinderen (en volwassenen) lol bezorgen aan filosofische vragen – universele vragen waar geen eenduidig antwoord op is. Ik geloof dat het stellen van die vragen en er samen over nadenken kan leiden tot verwondering, kritisch denken, emancipatie en verbinding.” Annelies Appelhof
Gegevens
Wanneer
27 februari 2026
Locatie
Bijlmer Parktheater
Anton de Komplein 240
1102 DR Amsterdam



